Przyjemność Ruchu – dla firm

Na pewno Państwa firmie zależy na podniesieniu wydajności pracy. A czy już Państwo wiedzą, że stopień wydajności pracownika zależny jest od jego stanu zdrowia ?

 

Potwierdzają to liczne badania np. przeprowadzone przez Instytut Gallupa (najstarszy instytut badania opinii społecznej na świecie), a raport potwierdzający tą korelację to „State Of the Global Workplace” z roku 2014, który obejmował odpowiedzi ponad 224 tys. respondentów ze 141 krajów świata (w tym z Polski). To badanie dowodzi, iż zaangażowani pracownicy są bardziej produktywni (o około 20%), generują większe zyski (o około 20%), a jakość ich pracy (mierzona liczbą błędów/defektów) jest wyższa o 41%.

Według badań Aviva Workplace Health Index z roku 2013 42% pracowników życzyłoby sobie, aby pracodawca wprowadzał więcej inicjatyw sportowych.

„Większość pracowników twierdzi, że praca w Polsce staje się coraz bardziej wymagająca i stresująca. Efektem jest stres, chroniczne napięcie, niepokój i zmęczenie” – podkreśla Tomasz Mendak, Health &Wellness Manager w firmie Workmed.

Wydatki związane z ochroną zdrowia pracowników zmniejszyły się o 20% w stosunku do poziomu przed wdrożeniem programu promującego ćwiczenia fizyczne, ograniczenie palenia, zdrową żywność oraz regularne pomiary ciśnienia krwi.” (źródło: „Jednominutowy menedżer Równowaga życia i pracy” autorstwa: Blanchard Marjorie, Blanchard Ken, Edington D.W.)

 

Odpowiedzią na te fakty są warsztaty „Przyjemność Ruchu”

Proponowany przeze mnie warsztat pomoże Waszym pracownikom oderwać się od nadmiaru stresu w organizmie, skontaktuje ich lepiej z ciałem, pomoże im uwolnić chroniczne napięcia, dzięki czemu nauczą się, jak się relaksować w czasie pracy. W efekcie przyniesie to większe zaangażowanie, zmniejszy ryzyko wypalenia zawodowego, odświeży ciało i umysł. Dodatkowo przyniesie stały efekt w postaci nabycia umiejętności korzystania z przekazanych narzędzi.

na-ww

Często jest tak, że spędzamy dużą część naszego życia na planowaniu przyszłości lub rozpamiętywaniu przeszłości. Tak krótko żyjemy w „tu i teraz”, tak rzadko czujemy siebie, spotykamy się z tym co w nas jest. Zapraszam Cię na podróż w głąb siebie, do spotkania się z ruchem, który zbliża nas do siebie, który pomaga nam podjąć wyzwania po to, by żyć w zgodzie ze sobą.

Podczas warsztatów będziemy wspólnie praktykowali ruch i bezruch. Ruch to życie, więcej energii, przestrzeń na więcej doświadczeń, na życie pełną piersią. Bezruch to naturalny stan zatrzymania, spokoju, relaksu.

Podczas warsztatów poznasz narzędzia, które zbliżą Cię do głębszego czucia siebie samej/samego. Warsztaty odbywają się w oparciu o ćwiczenia fizyczne, medytacje, techniki oddechowe i relaksacyjne. Wszystkie te narzędzia pomagają poszerzyć samoświadomość. Zbliżają nas do miłującej obecności, do poznania wielu aspektów siebie samej/samego, w tym do pełnej akceptacji siebie, swojej seksualności, czucia miłości i piękna w oparciu o swoje wnętrze.

 

Jakie narzędzia poznasz?

 • Elementy metody Ruchu Autentycznego – www.ibmt.co.uk
 • Taniec Intuicyjny
 • Medytacje Aktywności
 • Psychogimnastyka
 • Relaksacje
 • Elementy Jogi Śmiechu – www.joginsmiechu.pl
 • Elementy współczesnej Tantry  – inspiracje od TantraLove www.tantralove.eu

Korzyści:

 • Lepszy kontakt ze sobą; lepsze czucie swojego ciała
 • Odpowiednie dotlenienie organizmu
 • Większą zdolność do skupiania się i wyciszania
 • Funkcjonowanie wśród ludzi w głębszym kontakcie ze sobą, co przekłada się na głębsze relacje z drugim człowiekiem
 • Lepsze czucie tego, co jest w „tu i teraz”
 • Naturalność bycia

Wspieramy 5 kluczowych wartości dla rozwoju Twojej firmy:

 1. Przyjemność z pracy
 2. Sens aktywności
 3. Szacunek do pracy
 4. Miłość do pracy
 5. Zaufanie do siebie i innych

Chronimy Twoich pracowników przed:

 1. Wypaleniem zawodowym
 2. Depresją
 3. Nienawiścią do pracy
 4. Pustką w pracy
 5. Niezdrowymi relacjami opartymi o lęk

 

WARSZTATY ODBYŁY SIĘ:

klienci-okok

Opinia uczestniczki podczas spotkania w firmie Pelion realizowanego w ramach projektu moda na ~ ruch~ w pracy: „Czułam się początkowo źle, zażenowana, zawstydzona, ale później – właściwie od momentu zdjęcia okularów – zawiasy obluzowały się. Muzyka jest dla mnie świetną formą relaksu…Końcówkę zajęć oceniam najwyżej. Ta chwila dla siebie dała mi ogromny zastrzyk energii na drugą część dnia.” 

 

Zdrowy, zadowolony pracownik jest doskonałą „żywą” wizytówką Twojej firmy i tego, co wnosisz do świata oraz jakie PRZESŁANIE  niesie Twoja firma…

 

Dr. Gabor Maté – kanadyjski lekarz, który ma globalne spojrzenie na temat konsekwencji materialistycznej kultury, która sztywno „idealizuje indywidualność i ignoruje potrzeby emocjonalne”. „Zwłaszcza kiedy ignorujemy naturę, ignorujemy centralną część siebie samych”, mówi Dr. Gabor Maté.

 

Zapraszam do pobrania OFERTY w formacie PDF

 

Warsztaty promują projekt „Moda na ~ruch~ w pracy”.

 

Dodatkowe opcje:

* Warsztaty – doskonale wpisują się jako element każdego firmowego wyjazdu integracyjnego lub części szkoleń, eventów,  które Państwo realizują u siebie.

*Opcja – warsztaty z muzyką na żywo 

 Zapisy: agnieszka@rytmyzycia.pl/510 774 727/skype: agnieszka.czubak8502